4.11.2019. Odgovori na pitanja sa sastanka sa studentima MA studija PDF Print E-mail

Poštovani studenti master studija, pišem vam povodom sastanka koji smo održali u petak. Došao sam do odgovora na neka pitanja pa vam prenosim informacije ovim putem:

1) Što se tiče predmeta koji su razlika MA u odnosu na specijalističke studije, zaostale ispite možete da položite do diplomiranja.

2) Po zakonu, vreme koje vam stoji na raspolaganju da diplomirate kao MA strukovni vaspitači je dvostruko u odnosu na trajanje redovnih studija, dakle četiri godine. Ipak, siguran sam da nikom neće biti potrebno toliko dugo da stigne do tog cilja.

3) Što se tiče studenata koji rade negde drugde (a ne u vrtiću), praksa za njih će biti organizovana u privatnim vrtićima popodne. Očekujte da ćete morati na neki način i vi nama da izađete u susret u smislu mogućeg ranijeg izlaska sa posla, ali o detaljima ćemo još razgovarati jer nije sve još uvek dogovoreno.

4) Plaćanje priznavanja predmeta sa specijalističkih treba da bude završeno do juna školske 2019/20 godine.

5) Studenti prve godine MA koji steknu uslov za upis na drugu godinu MA će biti upisani na drugu godinu bez obzira na kandidate sa završenim specijalističkim koji će eventualno konkurisati direktno na drugu godinu.

Toliko za sada, u kontaktu smo.